נעים להכיר

מיכל קיין נגר

מיכל קליין-נגר
ההורה כאדם
טיפול | ייעוץ | ליווי
אישי ומשפחתי
במשברים ובצמתי דרכים
למציאת תשובות ולקבלת החלטות

נעים מאד, שמי מיכל קליין-נגר, נשואה ואם לשניים, ואני מטפלת, יועצת, מלווה אמהות ומשפחות במשברים ובצמתי דרכים למציאת תשובות ולקבלת החלטות.


הגעתי לעסוק בתחום ההורות ומערכות יחסים לאחר כ- 20 שנות עבודה במסגרות חינוכיות שונות, בהן ראיתי התנהגויות שונות של ילדים והוריהם, למדתי הרבה מביקורי בית שערכתי ושיחות שקיימתי עם הורים ותלמידים על התנהלויות שונות של הורים והשפעותיהן על ילדים.
 
מהמקום הזה, חשתי שמי שאני באמת רוצה לעבוד איתם אלה ההורים ויצאתי ללמוד את התחום כדי שיהיו לי את הכלים לאפשר להורים לייצר שינוי ולשפר את איכות החיים בבית.

אני מאמינה שהבית וההתנהלות בו הם הגורם המשמעותי ביותר המשפיע על ילדים. אני מאמינה שהורה עם בטחון ושמחת חיים מהווה עוגן רגשי לילדיו.

במשך כ- 5 שנים עסקתי בייעוץ משפחתי והדרכת הורים והשתייכתי לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. הגעתי לבתיהן של מאות משפחות לתהליכי ייעוץ קצרים וממוקדים.

עם הזמן ראיתי שחלק מההורים שהגיעו מלאי מוטיבציה לייצר שינוי התייאשו בשלב מסוים או שהורים שיצרו שינוי משמעותי בבית הוא לא החזיק מעמד בטווח הארוך. הבנתי שעד שלא נטפל בדפוסים המניעים את האדם ועד שלא נייצר שינוי עמוק בתת המודע המנהל אותנו, לא ייתכן שינוי משמעותי ויציב.

למדתי שתי שיטות טיפוליות, באמצעותן אני מאפשרת לשחרר דפוסים מעכבים, משקעים רגשיים ואמונות שאינן משרתות.

לכן, כיום אני נותנת מענה רגשי-תודעתי עמוק לאדם שהם, על מנת לאפשר לאנשים (שהם גם הורים) להיטיב את יחסיהם עם עצמם ועם הסביבה. מערכות היחסים של אדם הן שיקופים למקומות בתוכו הזקוקים לחיבוק ולחיזוק.

השליחות שלי היא לאפשר לאנשים שהם גם הורים לנקות את רעשי הרקע המיותרים, להתחבר לקול הפנימי ולמצוא בתוכם את התשובות, ולחיות בשלום פנימי עם עצמם ועם הסביבה.

כולנו עוברים בחיים צמתים, משברים, נקודות מפנה. כל אחד זקוק ברגעים כאלה לקבל מענה, להיות מובן, לקבל יחס אמפתי. אשמח לאפשר להשיל את שכבות הפחד, החסמים, המוסכמות וכל מה שלא משרת ולזקק את הקול הפנימי. כשזה יקרה, כל התשובות יתגלו מבפנים:)

קונסטלציה.jpg

מעט על השיטות באמצעותן אני מטפלת

קונסטלציה משפחתית-מערכתית

במהלך השנים האחרונות ליוויתי הורים רבים, אשר חלקם הבינו (מבחינה רציונלית) בדיוק כיצד הם רוצים לפעול ואף הביעו רצון ונכונות לנהוג אחרת, אך לא הצליחו... 

 

פעמים רבות קיים פער בין מה שאנו רוצים לאופן בו אנחנו מתנהגים. מדוע?

לכל אחד מאיתנו ישנם אמונות מגבילות, תקיעויות וחסמים שנוצרו במהלך השנים ולא מאפשרים לנו לנהוג כפי שהיינו רוצים, חלקם "אספנו בדרך" וחלקם עברו אלינו באופן לא מודע בהעברה בין דורית.

ולפעמים, אנחנו באמת מבולבלים, לאור ריבוי הקולות הרוחשים מחוצה לנו ובתוכנו ולא מאפשרים בהירות פנימית.

"הקונסטלציה המשפחתית", באמצעותה אני מטפלת, היא כלי טיפולי מוחשי, באמצעותו ניתן לחזור לחוויה ולייצר בה שינוי מהיר, באופן העוקף את המחשבה.

השימוש בכלי מאפשר:

  • להבין את מקור הקולות, חלקם נצרבו בנו במהלך חיינו וחלקם הועברו אלינו בהעברה בין דורית.

  • לייצר הפרדה בין הקולות השונים- להבין מה שייך לי ומה שייך לאחרים ובכך להשתחרר מאמונות וחסמים שאינם משרתים כיום.

  • לייצר נקודת מבט חדשה על הדברים וסדר פנימי חדש של המציאות.

  • לגייס משאבים שלא היו זמינים קודם לכן שיוכלו לתמוך בסדר הפנימי החדש שנוצר.

כיצד מתבצע סשן של טיפול רגשי, הלכה למעשה?

המוח שלנו מארגן את העולם בצורה מרחבית, ולכן במקום לדבר על הדברים, הרבה יותר אפקטיבי להנכיח במרחב הפיזי את האופן שבו הדברים מאורגנים בפנים- לייצר תמונה פנימית מוחשית ואנו עושים זאת באמצעות ייצוגים (בד"כ בדים).

לאחר שנפרשת התמונה הפנימית מול העיניים, ניתן לייצר בה שינוי.

בסשן קונסטלציה המונחה (באמצעות שאלות מכוונות) בוחר נושא (רגש/ תחושה/דפוס/ התלבטות/ מערכת יחסים וכו') בו הוא רוצה לייצר שינוי פנימי, ובאמצעות חקירה פנימית של מפת הנפש ושינוי שלה, המונחה מגיע להקלה, לא לפני ש:

ניתן מקום והכרה לקיים,

ניתן מקום והכרה לדברים שהיו צריכים להיאמר או להישמע,

נייצר חיבור עמוק למשאבים שלא היו זמינים קודם לכן ויוכלו לתמוך בסדר הפנימי החדש שייווצר.

החקירה הפנימית נעשית באמצעות הקשבה לתחושות הגוף. הגוף יודע הכל...

עובדת בתהליכי עומק קצרים וממוקדים.

קונסטלציה משפחתית

תרפיה בתנועות עיניים EMID

טיפול ממוקד במגוון מצבים, כמו טראומה, פוסט טראומה, חרדות (מנהיגה, מבחינות וכו'), דכאון, פוביות, דפוסים רגשיים והתנהגותיים וכל מצוקה רגשית.

התרפיה הזו, כמו תרפיות רבות אחרות, מתבססת על כך שהבעיות מהן אנו סובלים כיום נגרמות בגלל אירועים שחווינו בעבר, וריפוי של אותם זכרונות יקל ויפתור את הבעיה בהווה.

שיטת טיפול זו מאפשרת גישה ישירה לזכרונות הרלוונטיים לבעיה, יוצרת בהם ריפוי ומאפשרת למוח לעבד ולאחסן את הזכרונות האלה מחדש, בהתאם למי ומה שאנחנו היום.

כל זכרון טראומטי שעובר עיבוד באמצעות תנועות עיניים, הופך לזכרון נייטרלי שלא מייצר תחושה לא נעימה בגוף ואז הבעיה נפתרת מהשורש.

אז איך נראה הטיפול ומה אני בעצם עושה בטיפול?
אני יושבת מול המטופל ומכוונת אותו לאן להזיז את העיניים ובאיזה קצב, תוך כדי עיבוד והתבוננות מנקודות מבט שונות על האירוע או האירועים העומדים בבסיס הבעיה. 
אין חובה שהמטופל ידע מראש מה האירוע או האירועים שגורמים לבעיה שלו כיום, התפקיד שלי לעזור למטופל להגיע לזיכרונות הרלוונטיים ולהעניק להם טיפול וריפוי.

 

הטיפול מהיר, ממוקד, יעיל ואפקטיבי.

התוצאות מושגות בתהליכים קצרים.

זכרון שנעשו עליו תנועות עיניים משתנה לתמיד, והשינוי הוא בלתי הפיך.

ללא קשר לבעיה, כתוצאה מהטיפול מטופלים מדווחים על חיבור לעצמם, ביטוי עצמי, בטחון עצמי רב יותר ויכולת הצבת גבולות.

עובדת בתהליכי עומק קצרים וממוקדים.

20210827_154337.jpg