מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

נעים להכיר

מיכל קליין-נגר

הקול להורים
 יועצת משפחתית ומטפלת רגשית בהורים

אשמח להוות את העוגן הזה עבורכם, ההורים.

אשמח ללוות אתכם בזמן הסערה בלב הים.

אשמח לעזור לכם לשחרר את מה שמיותר ומעכב, על מנת שתהיו במיטבכם.

נעים מאד, שמי מיכל קליין-נגר, נשואה ואם לשניים, ואני יועצת משפחתית ומטפלת רגשית בהורים, על מנת שיהיו פנויים יותר לילדיהם ולמלאכת ההורות.
 
הגעתי לעסוק בתחום ההורות לאחר כ- 20 שנות עבודה במסגרות חינוכיות שונות, בהן ראיתי התנהגויות שונות של ילדים והוריהם, למדתי הרבה מביקורי בית שערכתי ושיחות שקיימתי עם הורים ותלמידים על התנהלויות שונות של הורים והשפעותיהן על ילדים.
 
מהמקום הזה, חשתי שמי שאני באמת רוצה לעבוד איתם אלה ההורים ויצאתי ללמוד את התחום כדי שיהיו לי את הכלים לעזור להורים לייצר שינוי ולשפר את איכות חייהם.

אני מאמינה שהבית וההתנהלות בו הם הגורם המשמעותי ביותר המשפיע על ילדים. אני מאמינה שהורה עם בטחון ושמחת חיים מהווה עוגן רגשי לילדיו.

 

לפעמים הורים מקבלים הדרכה או יודעים בדיוק כיצד הם רוצים או מצופים לפעול מול ילדיהם, ובכל זאת משהו מונע מהם לפעול בדרך בה הם רוצים לפעול: כאבים רגשיים, תקיעויות, דפוסים שהועברו אליהם בהעברה בין- דורית, אמונות מעכבות..  לכן, אני נותנת גם מענה רגשי עמוק לאדם שהם, על מנת לעזור להורים להיטיב את יחסיהם עם עצמם ועם הסביבה ולהנות יותר.

השליחות שלי היא לעזור להורים לחזק את הקול הפנימי שלהם ולחיות בשלום פנימי עם עצמם ועם הסביבה, על מנת שיוכלו לתפקד באופן מיטבי ולהוות עוגן רגשי לילדיהם.

 

כולנו עוברים בחיים צמתים, משברים, נקודות מפנה. כל אחד זקוק ברגעים כאלה לעוגן, למצפן, ליד מכוונת ותומכת, בעיקר כשאנחנו מופקדים על חינוך ילדינו.

 

מעט על השיטה בה אני עובדת

במהלך השנים האחרונות ליוויתי הורים רבים, אשר חלקם הבינו (מבחינה רציונלית) בדיוק כיצד כדאי להם לפעול ואף הביעו רצון ונכונות לפעול אחרת, אך לא הצליחו... 

 

פעמים רבות אנו יודעים בדיוק כיצד אנו רוצים להגיב או כיצד עלינו להגיב ובכל זאת לא מצליחים ליישם. מדוע?

לכל אחד מאיתנו ישנם אמונות מגבילות, תקיעויות וחסמים שנוצרו במהלך השנים ולא מאפשרים לנו לפעול כפי שהיינו רוצים, חלקם "אספנו בדרך" וחלקם עברו אלינו באופן לא מודע בהעברה בין דורית.

ולפעמים, אנחנו באמת לא יודעים, לאור ריבוי הקולות הרוחשים בתוכנו ולא מאפשרים בהירות פנימית.

"הקונסטלציה המשפחתית", באמצעותה אני מטפלת, היא כלי טיפולי מוחשי, באמצעותו ניתן לגעת ברגש ולייצר בו שינוי מהיר, באופן העוקף את המחשבה.

השימוש בכלי מאפשר:

*להבין את מקור הקולות, חלקם נצרבו בנו במהלך חיינו וחלקם הועברו אלינו בהעברה בין דורית.

*לייצר הפרדה בין הקולות השונים- להבין מה שייך לי ומה שייך לאחרים ובכך להשתחרר מאמונות וחסמים שאינם משרתים כיום.

*לייצר נקודת מבט חדשה על הדברים וסדר פנימי חדש של המציאות.

*לגייס משאבים שלא היו זמינים קודם לכן שיוכלו לתמוך בסדר הפנימי החדש שנוצר.

כיצד מתבצע סשן של טיפול רגשי, הלכה למעשה?

המוח שלנו מארגן את העולם בצורה מרחבית, ולכן במקום לדבר על הדברים, הרבה יותר אפקטיבי להנכיח במרחב הפיזי את האופן שבו הדברים מאורגנים בפנים- לייצר תמונה פנימית מוחשית ואנו עושים זאת באמצעות ייצוגים (בד"כ בדים).

לאחר שנפרשת התמונה הפנימית מול העיניים, ניתן לייצר בה שינוי.

בסשן קונסטלציה המונחה (באמצעות שאלות מכוונות) בוחר נושא (רגש/ תחושה/דפוס/ התלבטות/ מערכת יחסים וכו') בו הוא רוצה לייצר שינוי פנימי, ובאמצעות חקירה פנימית של מפת הנפש ושינוי שלה, המונחה מגיע להקלה, לא לפני ש:

ניתן מקום והכרה לקיים,

ניתן מקום והכרה לדברים שהיו צריכים להיאמר או להישמע,

נייצר חיבור עמוק למשאבים שלא היו זמינים קודם לכן ויוכלו לתמוך בסדר הפנימי החדש שייווצר.

החקירה הפנימית נעשית באמצעות הקשבה לתחושות הגוף. הגוף יודע הכל...

נושאים רווחים איתם מגיעים הורים לקליניקה:

דאגה/חרדה הורית, מערכת יחסים הורה-ילד/ הורה-ההורה שלו/ כלה-חמות/ עובד-בוס, משקעים של הורים מהילדות המשפיעים כיום על ההורות שלהם (חרדת נטישה/טראומות/ חסמים/ קשר מורכב עם ההורים שלהם/קשיים בהתנהלות עם כסף/ניהול זמן/פרפקציוניזם וכו'), חרדות, קשיים של ילדים (קשיי התנהגות במסגרת חינוכית/ אבחון של ילד וההתמודדות עם התיוג/קנאה בין אחים וכו'), קשיים בקשר הזוגי-הורי, גירושין, משפחות פרק ב', רצון לשינוי תעסוקתי ועוד.

*במידה ומדובר על קשיים של ילד/ה או במערכת היחסים עם ילד/ה, אין כל צורך להביא את הילד/ה, השינוי נעשה דרך ההורה ומשפיע פלאים גם על הילד/ה.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now