נעים להכיר

מיכל קיין נגר

מיכל קליין-נגר
ההורה כאדם
טיפול | ייעוץ | ליווי
אישי ומשפחתי
במשברים ובצמתי דרכים
למציאת תשובות ולקבלת החלטות

נעים מאד, שמי מיכל קליין-נגר, נשואה ואם לשניים, ואני מלווה הורים בתהליכים תודעתיים ליצירת שינוי במערכות יחסים.


הגעתי לעסוק בתחום ההורות ומערכות יחסים לאחר כ- 20 שנות עבודה במסגרות חינוכיות שונות, בהן ראיתי התנהגויות שונות של ילדים והוריהם, למדתי הרבה מביקורי בית שערכתי ושיחות שקיימתי עם הורים ותלמידים על התנהלויות שונות של הורים והשפעותיהן על ילדים.
 
מהמקום הזה, חשתי שמי שאני באמת רוצה לעבוד איתם אלה ההורים ויצאתי ללמוד את התחום כדי שיהיו לי את הכלים לאפשר להורים לייצר שינוי ולשפר את איכות החיים בבית.

אני מאמינה שהבית וההתנהלות בו הם הגורם המשמעותי ביותר המשפיע על ילדים. אני מאמינה שהורה עם בטחון ושמחת חיים מהווה עוגן רגשי לילדיו.

במשך כ- 5 שנים עסקתי בייעוץ משפחתי והדרכת הורים והשתייכתי לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. הגעתי לבתיהן של מאות משפחות לתהליכי ייעוץ קצרים וממוקדים.

עם הזמן ראיתי שחלק מההורים שהגיעו מלאי מוטיבציה לייצר שינוי התייאשו בשלב מסוים או שהורים שיצרו שינוי משמעותי בבית הוא לא החזיק מעמד בטווח הארוך. הבנתי שעד שלא נטפל בדפוסים המניעים את האדם ועד שלא נייצר שינוי עמוק בתת המודע המנהל אותנו, לא ייתכן שינוי משמעותי ויציב.

לכן, כיום אני נותנת מענה רגשי-תודעתי עמוק לאדם שהם, על מנת לאפשר להורים להיטיב את יחסיהם עם עצמם ועם הסביבה. מערכות היחסים של אדם הן שיקופים למקומות בתוכו הזקוקים לחיבוק ולחיזוק.

השליחות שלי היא לאפשר להורים לנקות את רעשי הרקע המיותרים, להתחבר לקול הפנימי ולמצוא בתוכם את התשובות, ולחיות בשלום פנימי עם עצמם ועם הסביבה.

כולנו עוברים בחיים צמתים, משברים, נקודות מפנה. כל אחד זקוק ברגעים כאלה לקבל מענה, להיות מובן, לקבל יחס אמפתי. אשמח לאפשר להשיל את שכבות הפחד, החסמים, המוסכמות וכל מה שלא משרת ולזקק את הקול הפנימי. כשזה יקרה, כל התשובות יתגלו מבפנים:)

מעט על השיטות באמצעותן אני מטפלת

במהלך השנים האחרונות ליוויתי הורים רבים, אשר חלקם הבינו (מבחינה רציונלית) בדיוק כיצד הם רוצים לפעול ואף הביעו רצון ונכונות לנהוג אחרת, אך לא הצליחו... 

 

פעמים רבות קיים פער בין מה שאנו רוצים לאופן בו אנחנו מתנהגים. מדוע?

לכל אחד מאיתנו ישנם אמונות מגבילות, תקיעויות וחסמים שנוצרו במהלך השנים ולא מאפשרים לנו לנהוג כפי שהיינו רוצים, חלקם "אספנו בדרך" וחלקם עברו אלינו באופן לא מודע בהעברה בין דורית.

ולפעמים, אנחנו באמת מבולבלים, לאור ריבוי הקולות הרוחשים מחוצה לנו ובתוכנו ולא מאפשרים בהירות פנימית.

"הקונסטלציה המשפחתית", באמצעותה אני מטפלת, היא כלי טיפולי מוחשי, באמצעותו ניתן לחזור לחוויה ולייצר בה שינוי מהיר, באופן העוקף את המחשבה.

השימוש בכלי מאפשר:

  • להבין את מקור הקולות, חלקם נצרבו בנו במהלך חיינו וחלקם הועברו אלינו בהעברה בין דורית.

  • לייצר הפרדה בין הקולות השונים- להבין מה שייך לי ומה שייך לאחרים ובכך להשתחרר מאמונות וחסמים שאינם משרתים כיום.

  • לייצר נקודת מבט חדשה על הדברים וסדר פנימי חדש של המציאות.

  • לגייס משאבים שלא היו זמינים קודם לכן שיוכלו לתמוך בסדר הפנימי החדש שנוצר.

כיצד מתבצע סשן של טיפול רגשי, הלכה למעשה?

המוח שלנו מארגן את העולם בצורה מרחבית, ולכן במקום לדבר על הדברים, הרבה יותר אפקטיבי להנכיח במרחב הפיזי את האופן שבו הדברים מאורגנים בפנים- לייצר תמונה פנימית מוחשית ואנו עושים זאת באמצעות ייצוגים (בד"כ בדים).

לאחר שנפרשת התמונה הפנימית מול העיניים, ניתן לייצר בה שינוי.

בסשן קונסטלציה המונחה (באמצעות שאלות מכוונות) בוחר נושא (רגש/ תחושה/דפוס/ התלבטות/ מערכת יחסים וכו') בו הוא רוצה לייצר שינוי פנימי, ובאמצעות חקירה פנימית של מפת הנפש ושינוי שלה, המונחה מגיע להקלה, לא לפני ש:

ניתן מקום והכרה לקיים,

ניתן מקום והכרה לדברים שהיו צריכים להיאמר או להישמע,

נייצר חיבור עמוק למשאבים שלא היו זמינים קודם לכן ויוכלו לתמוך בסדר הפנימי החדש שייווצר.

החקירה הפנימית נעשית באמצעות הקשבה לתחושות הגוף. הגוף יודע הכל...

שיטה נוספת באמצעותה אני מאפשרת לקבל החלטות ממקום מודע ומחובר לאמת הפנימית של האדם היא שיטה שבאמצעות שאילת שאלות וחיבור פנימה, ניתן לעקוף את המיינד ולחשוף את האמונות המגבילות המונעות ממנו להיות נאמן לעצמו. בסשן ממוקד נבדוק מהי האמת של המטופל בשאלה ספציפית המעסיקה אותו, ננקה את מה שמונע ממנו לבחור באמת שלו ונטמיע בגוף את הבחירה.

נושאים רווחים איתם מגיעים הורים לקליניקה:

דאגה/חרדה הורית, מערכת יחסים הורה-ילד/ הורה-ההורה שלו/ כלה-חמות/ עובד-בוס, משקעים של הורים מהילדות המשפיעים כיום על ההורות שלהם (חרדת נטישה/טראומות/ חסמים/ קשר מורכב עם ההורים שלהם/קשיים בהתנהלות עם כסף/ניהול זמן/פרפקציוניזם וכו'), חרדות, קשיים של ילדים (קשיי התנהגות במסגרת חינוכית/ אבחון של ילד וההתמודדות עם התיוג/קנאה בין אחים וכו'), קשיים בקשר הזוגי-הורי, גירושין, משפחות פרק ב', רצון לשינוי תעסוקתי ועוד.

*במידה ומדובר על קשיים של ילד/ה או במערכת היחסים עם ילד/ה, אין כל צורך להביא את הילד/ה, השינוי נעשה דרך ההורה ומשפיע פלאים גם על הילד/ה.

20210827_154337.jpg