מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

אהבה שאינה תלויה בדבר!

 

 

היי,

 

בתקופה האחרונה, פגשתי מספר משפחות בהן היה ילד שחווה שוב ושוב דחייה מאחד מהוריו. מצאתי את עצמי מהרהרת לא מעט בשאלות, כמו: מה קרה שם בדרך, בין מועד הבאתו לעולם וההבטחה לאהוב אותו אהבה שאינה תלויה בדבר לבין נקודת הזמן בה החל לחוות דחייה או שהחלו להתנות את האהבה והקבלה שלו בהתנהגות מסוימת?? מה קרה שם בדרך, אשר הוביל לתחושה הקשה ביותר שאדם בכלל וילד בפרט יכול לחוות ממישהו מהדמויות המשמעותיות ביותר בחייו?!!

 

מערכות יחסים בכללן עלולות להתערער תוך זמן קצר, בין אם מדובר במערכות יחסים זוגיות/ חבריות/ בין קרובי משפחה/ בין עובד למעביד. ההבדל בין מערכות יחסים אלה לבין מערכת יחסים בין הורים לילדים הוא שלרוב ילדים הובאו לעולם מתוך בחירה, מתוך רצון לממש את האהבה, מתוך רצון להמשכיות. ילדים לא בוחרים לבוא לעולם, זוהי החלטה שהחליטו עבורם. בשאר מערכות היחסים קיימת בחירה לגיטימית להתנתק.

 

מערכות יחסים הן דבר מורכב, על זה אין עוררין. ילדים תמיד יחפשו את חיק הוריהם, תמיד יחזיקו בכמיהה העמוקה להיות נאהבים, רצויים ובטוחים אצל הדמויות שהביאו אותם לעולם. הדוגמה הכי קלאסית לכך היא ילדים מאומצים הפותחים את תיק האימוץ ומחפשים אחר שורשיהם.

 

אז מה מתקלקל שם בדרך? מדוע הורים מתנים את אהבתם, מקבלים את ילדיהם בתנאים מסוימים ודוחים אותם כאשר אינם עומדים בתנאי הסף שהם קבעו?? באיזו נקודה מתחילה מערכת היחסים להתדרדר? מדוע הורים לא מבינים שמערכת היחסים שלהם עם ילדיהם אינה שוויונית ואין להם לגיטימציה להחרים, לדחות, להשפיל את ילדיהם??

 

הכאבים הרגשיים שחווה ילד שחש דחייה מאחת הדמויות המשמעותיות בחייו ילוו אותו כל חייו. מי ירצה אותי אם ההורים שלי לא רצו אותי?!! מי יאהב אותי אם ההורים שלי לא אהבו אותי?!! מי יקבל אותי אם ההורים שלי לא קבלו אותי?!!

 

לכן, הורים שמרגישים שמערכת היחסים עם ילדיהם מתחילה להתדרדר, חשוב מאד שיפנו לעזרה שעשויה להציל את מערכת היחסים החשובה מכל, ויפה שעה אחת קודם!

 

 

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. 

Share on Facebook
Please reload