מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

הולכים לאיבוד בים השפע...

היי,

 

זוכרים את הפעם האחרונה שהייתם בבית מלון, נכנסתם לחדר האוכל וראיתם את כל השפע המוגש שם? מה הרגשתם? האם הייתם ממוקדים ובחרתם מיד מה רציתם לאכול? האם לקח לכם הרבה זמן להתלבט? האם לקחתם הרבה יותר ממה שיכולתם לאכול בפועל? האם הייתה לכם תחושת החמצה מכך שלא היה לכם מקום ולא יכולתם לטעום מכל מה שרציתם? האם סיימתם את הארוחה עם כאב בטן ועם תחושה שאכלתם יותר מדי?

 

בעידן השפע בו אנו חיים, פעמים רבות אנו הולכים לאיבוד. לא רק באוכל... אז אם אנחנו, המבוגרים, הולכים לאיבוד, נסו לתאר מה קורה לילדים שנכנסים לחנות עמוסת צעצועים... לחנות ממתקים... למסעדה... למסיבת יום הולדת... רוצים הכול מהכול, רוצים "לבלוע את העולם", לא יודעים מה להחליט, מתוסכלים שצריכים לבחור... לא פשוט!

 

הדרך שלנו לעזור להם היא באמצעות הצבת גבולות, כן! גבולות ברורים,  כמו שני קירות שבתוכם יוכלו לנוע ולעשות את הבחירות שלהם. חשבו לרגע, האם קל יותר לבחור בין כל הממתקים בחנות או בין 3 אפשרויות?! לכן, מיקוד שכזה יוכל להקל על הילדים ולאפשר להם לבחור ביתר קלות. כן, זה מצריך תרגול ותרגול שכזה מומלץ להתחיל בבית.

 

כדאי לצמצם אפשרויות ולאפשר בחירה בהתנהלות היומיומית-שגרתית, כמו: בחירה מבין 2-3 חליפות בגדים, בחירה מבין 2-3 ספרים, בחירה מבין 2-3 מאכלים, בחירה מבין 2-3 תכניות טלוויזיה וכו'. המטרה היא לאפשר בחירה מתוך אפשרויות מצומצמות וללמד ילדים לקחת אחריות על הבחירה שלהם וכל יום יש אפשרות לבחור אחרת...

כאשר ילדים מתנסים בבחירה יומיומית במגוון הזדמנויות, יותר קל להציב להם גבולות גם מחוץ לבית. שיחת הכנה קצרה של תיאום ציפיות לפני הגעה למקום מסוים גם כן תוכל לעזור.

 

חשוב לזכור שגם אוכל הוא מקום ראוי להציב בו גבולות, על מנת לעזור לילדים לא ללכת לאיבוד...

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. 

 

Share on Facebook
Please reload

This site was designed with the