מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

"הכל אני יכול...??"

 

היי,

 

אוטוטו החופש הגדול כבר כאן! בין אם אתם חוששים ממנו ובין אם אתם שמחים שהוא כבר כאן, אתם בטח מבינים שנדרש מכולנו שינוי בהתנהלות היומיומית, כיוון שלחופש מאפיינים משלו ואתגרים משלו...

 

אילו אסוציאציות עולות לכם כאשר אתם שומעים את המילים "החופש הגדול"? חשוב לשים לב לאסוציאציות העולות בכם, כיוון שמחשבות יוצרות מציאות. אם אתם נכנסים לתקופת החופש בתחושת תסכול, סופרים את הימים עד שהחופש יגמר, מקטרים- אין סיכוי שתעבור עליכם ועל ילדיכם חופשה מהנה ונעימה.

 

אז כיצד נוכל להתכונן לחודשיים השונים באופיים מן השגרה הידועה והמוכרת?

 

מספר המלצות חשובות: 

 

1.תכנון תקציב משפחתי- ממש לפני תחילת החופש הגדול, כדאי לשבת ולתכנן את התקציב המשפחתי, הכולל קייטנות (שבטח כבר שולמו), חופשת משפחתית (שייתכן שכבר הוזמנה) ותקציב לפעילויות בעיקר לתקופה שלאחר סיום הקייטנות.

 

2. תכנון סדר יום ופעילויות שבועיות- מומלץ לשבת עם הילדים ולשמוע מהם אילו פעילויות היו רוצים לעשות בחופש. זה לא אומר שתוכלו לספק את כל רצונותיהם, אבל את חלקם בוודאי שכן. תוכלו לחלק את הפעילויות לפעילויות יקרות ופעילויות זולות או חינמיות, ולדוגמא להחליט על פעילות אחת יקרה בשבוע ובשאר הימים לשבץ פעילויות זולות יותר או חינמיות, מחוץ לבית או בבית. במידה ויש בבית ילדים שעדיין זקוקים לשנת הצהריים שלהם, כדאי לתכנן את הפעילויות בהתאם, כדי לאפשר להם את המנוחה שהם זקוקים לה.

 

3. הגמשת גבולות- זמן חופשה הוא זמן רגוע יותר ולכן חשוב לייצר גבולות אחרים לזמן החופשה: שעת שינה שונה לימים בהם אין למחרת קייטנה, יותר גמישות בזמן מסכים ובזמנים בהם אתם לא נוכחים עם הילדים ומישהו אחר שומר עליהם, זמני קימה (בימים שאין קייטנות או פעילויות שנקבעו מראש).

 

4. מטלות לימודיות- במידה וניתנו מטלות לימודיות לזמן החופשה, ממליצה לשבת עם הילדים ולתכנן זמני למידה ולהכניסם ללו"ז השבועי של המשפחה. ילדים האוהבים לעבוד ולתרגל בחוברות עבודה לקיץ, ניתן לעשות זאת בזמני למידה שנקבעו מראש. במידה וקיימת התנגדות ללמידה, אני ממליצה לשחרר ולא להיכנס לעימותים. זמן חופשה הוא זמן לנוח, "למלא מצברים", להטען... ניתן להציע את עזרתכם, ומעבר לכך, להניח לילדים לבלות וליהנות.

 

 

החופש הגדול הוא ארוך ועשוי להיות מורכב משפע של חוויות מהנות שיצרבו כחוויות ילדות של ילדינו, אז... בואו נדאג שכך יהיה:-)

 

 

מזמינה אתכם לפנות  אלי בכל התלבטות, אשמח לעזור:-)

 

בברכת חופשה מהנה!!!

 

 


שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

(משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות). 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload