מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

הפער בין ציפיות למציאות...

 

היי,

 

מי מאיתנו כהורה לא רוצה את הטוב ביותר לילדיו?!!  אנו פועלים עבורם, משקיעים, חושבים ימים כלילות איך לייצר עבורם מציאות טובה, לגדל אותם באופן מיטבי ולתת להם את המקסימום... ובתוך תוכנו קיימת ציפייה, גם אם לא מודעת, שילדינו יחזירו לנו טובה, יעריכו, יעשו מאמץ, ישתדלו... וכשזה לא קורה, עפ"י הפרשנות שלנו, כגורל ציפיות שאינן מתממשות, מגיעה האכזבה...

 

האכזבה טעמה מר, היא מתסכלת, מאשימה, לא מקדמת... לא תמיד דברים מתנהלים בהתאם לציפיות שלנו, תמיד קיים שם קושי אובייקטיבי שקשור לילד, לצרכים שלו, ליכולות שלו, לתחומי העניין שלו, לבשלות הרגשית או הפיזיולוגית שלו. העובדה שפעמים רבות אנו כהורים מכניסים את עצמנו למשוואה, זה גורם לנו לתחושות תסכול ואכזבה.

 

ילד שמתקשה בלימודים, ילדה שיש לה קושי חברתי, ילד מאותגר קשב, ילדה שמתקשה להתמיד בחוג, ילד שמתקשה להשתלב במסגרת כזו או אחרת... כל אלה מצביעים על קשיים אובייקטיביים של ילדים.

 

אני מאמינה שמה שחשוב לשים עליו דגש הוא בעיקר הדרך, המאמץ, הכוונה... גדילה והתפתחות הן תהליך בו יש ירידות ועליות, הצלחות ואתגרים.

 

 

ובנימה אישית, בתי בת ה- 5 החלה הקיץ לימודי שחייה. אני יודעת שגילאי 5-6 הם הגילאים המומלצים ללימוד שחייה והיא ממש רצתה להתחיל ללמוד. היא מסיימת בימים אלו 12 שיעורי שחייה ועדיין לא ממש יודעת לשחות. אז האם המטרה הושגה?? יש מי שיגיד שלא, אבל בעיניי ממש כן. למה?

 

1. היא רכשה בטחון במים.

2. היא למדה לצלול.

3. היא למדה לקפוץ למים.

4. היא למדה לשתף פעולה בקבוצה.

5. היא נהנתה!!!

 

 

אם הייתי עסוקה בחוסר ההצלחה שלה, לא הייתי פנויה לראות את כל מה שהרוויחה משיעורי השחייה, כנראה הייתי מאוכזבת ממנה, אולי אפילו מקרינה לחץ תוך כדי השיעורים וכועסת עליה. מאשימה אותי שהיא לא קשובה, שהיא לא משתדלת מספיק כי רק המטרה הייתה עומדת לנגד עיני- שתדע לשחות.

 

אז למה היא לא למדה לשחות?? אוכל להעלות השערות, אבל אף פעם לא אדע. ובינינו, זה גם לא ממש משנה... מה שבטוח הוא שיש לה את כל החיים לפניה ואני בטוחה שלא יירחק היום בו היא תדע לשחות:-)

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. 

 

Share on Facebook
Please reload