מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

הישרדות 2018...

היי,

 

כמה פעמים מצאתם את עצמכם כועסים על ילדיכם או על בן/בת הזוג שלכם, ומשתמשים במשפטים, כמו: "את/ה מכעיס/ה אותי", "את/ה גורמ/ת לי לצאת מהכלים", "את/ה מטריפ/ה אותי", "את/ה מעצבנ/ת אותי" ודומיהם??

המשותף לכל המשפטים האלה שיש בהם האשמה של הצד השני שעשה משהו, ואילו האומר מצטייר כפסיבי.

 

אז האמת היא שאף אחד לא עשה לנו דבר, אלא משהו בהתנהגותו של הצד השני לחץ אצלנו על "כפתור הפעלה" שנצרב אצלנו הילדות. האשמת האחר ברגשות הכואבים שלנו היא בעצם הימנעות מלקיחת אחריות על הצדדים שבנו שעוד זקוקים לחיזוק ולחיבוק..

 

כאשר אנו מרגישים כעס, שנאה, בלבול, אכזבה, תסכול וכו' אנחנו בעצם במצב של הישרדות ומגיבים מתוך המקומות האוטומטיים שלנו. אלו הם פצעי הילדות שלנו, אשר נצרבו ודורשים שנתייחס אליהם. הרגשות האלו עולים ומבעבעים בנו ודורשים את התייחסותנו, ובמקום זה אנו נוהגים להפיל את האשמה על האחר. זה בוודאי יותר קל מלקחת אחריות..

 

אם נבדוק מקרוב, נוכל לראות שאותם כפתורי הפעלה נלחצים אצלנו שוב ושוב...

"לא מכבדים אותי"

"מזלזלים בי"

"אני לא טוב/ה מספיק"

"מה אחרים יחשבו עלי"

"משתלטים עלי"

ועוד...

 

אם נחזור לרגע ליחסי הורים-ילדים, האשמת הילדים בדברים המכעיסים אותנו לא משרתת אף אחד, לא את הילדים שעלולים להתפתח איתם מאבקי כוח מיותרים ולא אותנו כיוון שעד שלא נטפל במוקד הקושי נמשיך להיפגע ולכעוס שוב ושוב מאותם הדברים.

הפרשנות האוטומטית של סיטואציות היא זו אשר מכשילה אותנו שוב ושוב. בדיקת הפרשנויות המובילות אותנו לכעוס וחשיבה על פרשנויות נוספות, מבוססת על מודל אפר"ת.

 

א פ ר " ת

 

אירוע   פרשנות   רגש     תגובה

 

הפרשנות שלנו, היא זו שקובעת בסופו של דבר את אופי התגובה. תרגול יומיומי של פרשנויות אחרות מן הפרשנות האוטומטית העולה בנו (בה אנו נוהגים לפעול ממקום הישרדותי), משפיע באופן ניכר על איכות החיים האישית והמשפחתית.

 

 

#לקיחתאחריות

 

#השרדות2018

 

#להיותהעוגןשלהמשפחהשלך

 

 

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. 

 

 

Share on Facebook
Please reload