מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

זהירות! מתבגרים בחופשה...

היי,

 

בשבוע האחרון, עברתי על רשימת המשפחות שזכיתי להכיר לאורך השנים, ונזכרתי באם מקסימה שפנתה אלי בתקופה המקבילה, לפני כשנתיים. מעט לאחר תחילת החופש הגדול של בנה, בן ה- 15, היא הרגישה שהיא פשוט "מאבדת את זה!"

 

היא הייתה נסערת... "הוא פשוט מתבטל, ישן עד מאוחר! דורש כסף שוב ושוב. מה הוא חושב, שאני קוטפת את הכסף מהעצים?!! בכל שעות הערות שלו שהן לרוב משעות הצהריים-אחה"צ ועד הבוקר הוא במסכים או שהוא יוצא עם חברים. יש לי כבר מיליון שערות לבנות בגללו!!!"

 

לא פשוט... האם המקסימה הזו הרגישה שהיא פשוט מאבדת שליטה... אז חשוב להבין שאין לנו שליטה על שום דבר מלבד על עצמנו, על הדרך בה אנו בוחרים לפעול. כי, כן, ברגע שמרחיבים את נקודת המבט, מגלים שתמיד יש לנו בחירה, וכדאי לשקול על כף המאזניים את היתרונות והחסרונות של כל בחירה.

 

מספר המלצות לקראת החופש הגדול הממשמש ובא:

 

1. שינה עד מאוחר- הם למדו כל השנה, קמו מוקדם ועכשיו הם רוצים לישון עד מאוחר, לקום ברוגע- האם יש בזה משהו רע?? שינה=בריאות. חשוב לזכור שגם רוב המבוגרים אוהבים לישון בבוקר, כשזה מתאפשר, אז... למה לא?!! (זכרו שהם הולכים לישון מאוחר מאד וצריכים להשלים שעות שינה...)

 

2. זמן מסכים- נראה שהמסכים נמצאים ממש בכל מקום... בתקופת חופשה יש שפע של זמן פנוי ורוב הזמן מנותב למסכים. ממליצה לא להתעמת על מה שקורה כאשר אינכם נוכחים בבית- החסרונות עולים על היתרונות. בזמן שאתם נמצאים בבית- זה הזמן בו אתם יכולים להציב גבולות, ורצוי לייצר גבולות קבועים לתקופת החופשה שהם גמישים יותר ומאפשרים.

 

3. יציאות לבילויים- הדבר הכי חשוב הוא לסכם עם המתבגרים שהם צריכים להיות זמינים כשאתם מתקשרים ושהם יידעו אתכם על כל שינוי בתכניות. זה יקרה, כמובן, כאשר היחסים טובים והם מוכנים לשתף פעולה, מתוך הבנה שזה חשוב לכם ואתם רוצים בטובתם.

 

4. תקציב חופשה ומציאת עבודה- מתבגרים רוצות לבלות וליהנות בתום שנת לימודים עמוסה ומעייפת, וחלקם עדיין לא מבינים את ערכו של הכסף. לכן, כדאי לקבוע תקציב שבועי באמצעותו יוכלו להתנהל וללמוד לעשות ויתורים וסדרי עדיפויות. בנוסף, כדאי לעודד מציאת עבודה לפחות לחלק מהחופשה. עבודה מאפשרת פיתוח עצמאות והבנת ערכו של כסף.

 

וכמובן- לנשום עמוק, לזכור שזה זמני ולא לשכוח גם ליהנות:-)

 

מזמינה אתכם לפנות  אלי בכל התלבטות, אשמח לעזור:-)

 


שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

(משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות). 

 

 

 

 

וכמובן- לנשום עמוק ולא לשכוח גם ליהנותJ

 

Share on Facebook
Please reload