מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

זה בכלל לא הילד...

 

"אז עכשיו אנחנו מבינים שזה בכלל לא הילד, זה אנחנו. ברגע שנשנה את נקודת המבט שלנו, יהיה שינוי גם אצלו", אמרו לי נרגשים בסיום הפגישה.

 

הורים המגיעים לייעוץ, בד"כ מגיעים בגלל ילד ספציפי שקשה להם איתו או בגלל כאוס בהתנהלות בבית. הקושי מבחינתם הוא הילד/ה / הילדים שלא מקשיבים, לא לוקחים אחריות, לא מתנהגים יפה... ברגע שהמוקד הוא מישהו אחר, איננו יכולים לקחת אחריות. אף אחד מאיתנו לא יכול לשנות את האחר, אלא רק את עצמו, אם הוא בוחר לייצר שינוי. הציפייה שהאחר ישתנה כי אמרנו/ ביקשנו/ כעסנו היא ציפייה ריקה...

 

התובנה שכדי שייווצר שינוי בבית קודם כל צריך להיווצר שינוי בנקודת המבט ההורית היא משמעותית. ילדים חיים באינטראקציה מול המבוגרים הנמצאים מולם ורק שינוי בהתנהלות ההורית יוביל לשינוי בהתנהלות בבית. זה בדיוק ההבדל בין האשמה ללקיחת אחריות. "הילד לא בסדר" או "בוא נראה מה אנו יכולים לעשות אחרת".

 

ברגע שהורים מסתכלים אחרת על הדברים, נוצרת הבנה ובעקבותיה הקלה, לעיתים השלמה... המקום הביקורתי הופך להיות יותר אמפאתי, מבין, רך והאווירה בבית משתנה. מדובר בתהליך, שיש בו עליות ומורדות, אין מושלם... יש מודעות ויש רצון להיטיב עם היחסים.

 

מזמינה אתכם לפנות  אלי בכל התלבטות, אשמח לעזור:-)

 

 


                                                           שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

ליווי רגשי וייעוץ משפחתי להורות מודעת.

 

 

Share on Facebook
Please reload