מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

זו שיודעת...

 

 

היי,

 

קבלת החלטות בהורות היא אחד הנושאים שאני פוגשת באופן תדיר בפגישות ייעוץ עם הורים. פעמים רבות, הורים נוהגים לקבל החלטות מתוך מקום מודע, חושבים מה "נכון" לעשות בהתחשב בכל הגורמים שיש לקחת בחשבון לצורך קבלת החלטה מושכלת.

 

יש עוד גורם אחד, שחלקנו נוהגים להתעלם ממנו, לבטל אותו, לדחוק אותו הצידה... תחושת הבטן, המכונה אינטואיציה. אני מאמינה שלאינטואיציה ההורית יש מקום חשוב ומשמעותי בקבלת החלטות הקשורות לילדים, לאוצר הרגשי הכי חשוב שיש לנו.

 

 

 

אם ההחלטה המודעת מתנגשת עם האינטואיציה ההורית, אני בעד ללכת עם תחושת הבטן. הבטן יודעת, מרגישה את מה שאף החלטה רציונלית לא יכולה לדעת... שם עמוק, בחדרי חדרים, בתוך בליל הרגשות הנמצא עמוק בתוכנו, נמצאת התשובה. לפעמים היא מכוסה בשכבות רבות של "מה שצריך", "מה שנכון", "מה שמומלץ"... לפעמים כדאי לקחת את הזמן, לנטרל את הרעשים החיצוניים, להאזין עמוק למה שקורה שם, מתחת לגלים הסוערים, לחכות לשקט שאחרי הסערה, כי התשובה נמצאת שם, תשובה המבוססת על האינטואיציה ההורית העמוקה השוכנת עמוק פנימה...

 

בחלק גדול מהמצבים להחלטה לוקח זמן להתבשל והיא לא מתקבלת מהיום להיום, לכן חשוב מאד לשוחח, להעלות דברים למודעות, לקבל עוד נקודת מבט, אך לא פחות חשוב להקשיב לבטן. זו שיודעת. זו שמחוברת לרגש העמוק והנקי שבין הורים לילדים.

 

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

ליווי רגשי וייעוץ משפחתי להורות מודעת.

להיות העוגן של המשפחה שלך.

 

 

 

Share on Facebook
Please reload