מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

מה הבעיה שלך?!

היי,

 

נפגשתי איתה אחרי תקופה שלא התראינו.. הבת שלה שוב לא מדברת איתה כבר תקופה. "מה כבר עשיתי?!", שאלה. "כל מה שאני עושה הוא לטובתה, על מנת לעזור לה, ושום דבר לא עובד"...  "ומהי באמת הסיבה שהיא לא מדברת איתך?", שאלתי אותה. "היא מתלוננת כבר הרבה זמן על הבוס שלה בעבודה שהוא לא מקשיב לה, לא מעלה לה את השכר, לא בא לקראתה... רציתי לעזור לה, אז יצרתי איתו קשר. מאז היא לא מדברת איתי, טוענת שעשיתי לה פאדיחה והיא לא יכולה להסתכל לו בעיניים והכול בגלל הפה הגדול שלי"...

 

"בואי נחשוב לרגע אלו מסרים העברת לה, בדרך בה פעלת", אמרתי לה. "מהו המסר העובר למי שעושים עבורו את העבודה?" היא ענתה: "שלא סומכים עליו שיהיה מסוגל לפעול בכוחות עצמו". "נכון", אמרתי. "ומעבר לכך, פעלת מאחורי גבה מבלי לבקש את אישורה. מעלת באמון שהיא נתנה בך ועכשיו היא מענישה אותך על כך", הוספתי והיא הנהנה בראשה לאות הסכמה.

 

פעמים רבות, אנו כהורים רוצים לעזור לילדינו לפתור את בעיותיהם. אנו חשים חוסר אונים לנוכח הקשיים שהם חווים, הדילמות שהם מתמודדים איתן. רוצים לתת להם מענה מיידי ואת הפתרונות שלנו, אשר למדנו מניסיון חיינו. אממה, מה שמתאים לנו לא בהכרח מתאים להם... אין להם עדיין את ניסיון החיים המספק, והרצון שילמדו מהטעויות שאנו עשינו הוא לא ריאלי. לכל אחד יש את הדרך שהוא צריך לעבור על מנת ללמוד ולהסיק מסקנות מתוך ניסיונו האישי, בדיוק כפי שאנו לא למדנו מהורינו.

 

לפעול עבור ילד מאחורי גבו הוא סוגיה נוספת, המערערת את האמון ומעבירה את המסר שילד לא מסוגל. הורים שמשוחחים עם חברים של הילד כדי לסדר לו את המציאות או פועלים עבורו במקום לאפשר לו להתמודד, משאירים אותו קטן, תלותי וחסר יכולת.

 

אז מה כן ניתן לעשות? להוות אוזן קשבת, להכיל את הקשיים, לחשוב ביחד על אפשרויות פעולה והתוצאות שלהן ולאפשר לילד למצוא את הדרך המתאימה לו והזמן המתאים לו לפעול.

 

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. 

 

Share on Facebook
Please reload