מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

משפחת מ' מציגה...

היי,

 

מספר לא מבוטל של פעמים עלתה סוגיית ה"איך לחגוג יום הולדת" בפגישות ייעוץ עם הורים. חגיגת יום ההולדת הבסיסית כשהייתה נהוגה בימים בהם אנו היינו ילדים, כמעט ונעלמה מהעולם. ילדים המחכים שנה שלמה למתנה שהם רוצים, חולמים עליה, משתוקקים לה- בעידן השפע הבלתי מוגבל ובעידן בו דחיית סיפוקים כמעט ואיננה קיימת...

 

ימי הולדת הפכו להפקות של ממש, בהשקעה אדירה של משאבים: זמן וכסף. והרבה! הורים רבים מרגישים שאם רוב הילדים חוגגים בדרך מסוימת, אם ימנעו מילדם לחגוג באותה דרך הוא ישלם מחיר... האמנם?!

 

ילדים צריכים מעט מאד כדי להיות שמחים בחלקם, וזה כמובן קשור לכל להתנהלות הכוללת עם הילדים. אי אפשר לנתק את ההתנהלות היומיומית מאירוע יום ההולדת. הורים המסתכלים כל הזמן על "הדשא של השכן", מלמדים את ילדיהם להסתכל החוצה ולרצות את מה שיש אצל אחרים.

 

הפעלות מיוחדות, שולחנות מתוקים, הפתעות שוות, עוגה מפוארת, כיבוד בשפע, מקום לחגוג- האם כל אלה עושים את הילד מאושר יותר?? האם הורה המשקיע וטורח להרים כזו הפקה הוא הורה יותר טוב?? יותר מסור?? יותר משקיע??

 

ההפקה היא, לרוב, עבור ההורים. לפעמים היא כפיצוי על העדר זמן עם הילדים. לפעמים היא מסמלת סטטוס חברתי. לפעמים היא נעשית מתוך חסך ילדות של ההורים והרצון לתת לילדיהם את מה שלא היה להם (ההורים) בילדותם, ולפעמים היא הרצון לרצות את הילדים ולהיכנע לכל משאלת לב שלהם.

 

ומה לגבי המתנות? ישנם מנהגים שונים הקשורים למתנות יום הולדת: קניית מספר מתנות עפ"י גיל הילד, למשל, היא רעיון נחמד, אבל איזה מסר היא מעבירה? זו הכמות או האיכות?? הרעיון שילד יום ההולדת קונה מתנות לאחיו או לילדים אחרים, מה עומד מאחוריו?? האם הוא נועד לבטל את רגש הקנאה אצל ילדים שרק ילד יום ההולדת מקבל מתנות?? ומה לגבי ההורים או המשפחה המורחבת  הקונים מתנות גם לשאר האחים, כדי שלא יקנאו?? איפה מקומו המיוחד של ילד יום ההולדת החוגג רק פעם בשנה??

 

ומה באמת חשוב? בעיני יום ההולדת היא הזדמנות נפלאה לעצור הכול ולהיזכר בפלא שהגיח לעולם לפני x שנים, לספר את סיפור הלידה (אפשר להשמיט פרטים לא ראויים (;-)), לברך אותו, לבלות זמן איכות, לכבות את הנרות וליהנות מהחוויה המשותפת. זה מה שבאמת חשוב בעיני, אלה זיכרונות הילדות הכי משמעותיים.

 

 

מזמינה אתכם לפנות  אלי בכל התלבטות, אשמח לעזור:-)

 

 

 


שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

(משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload