מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

"עבדים היינו, עתה בני חורין"...

 

היי,

 

בשנים האחרונים אני עוסקת המון במושגים "עבדות" ו"בני חורין". עבדות ובני חורין הם עניין של בחירה... כאשר אדם נלהב ממה שהוא עושה, כאשר הוא בוחר להישאר במקומו מתוך מקום של תשוקה למה שהוא עושה או משנה מקום ועובר לעסוק במה שבאמת מלהיב ומעורר אותו, הוא משול מבחינתי לבן חורין, כלומר בוחר כל יום מחדש לעסוק או לפעול מתוך תשוקה ובעירה פנימית ואהבה למה שהוא עושה.

 

נכון שיש לעתים תקופות שאדם נאלץ להתפשר, אולי להכין את הקרקע לצעדים הבאים אותם הוא מתכנן, אך יש לו מטרה. הוא לא קופא על שמריו, אלא פועל ברקע לשיפור איכות החיים שלו וליציאה מעבדות לחירות... החירות להיות שמח, מתוגמל (לא רק חומרית, אלא גם רגשית),  ליהנות מהעשייה...

 

להישאר במקום מתוך פחד, להעביר כל יום בתחושת חוסר שביעות רצון, במרמור, לספור את הדקות עד שיגמר היום ולעשות זאת לאורך זמן מבלי לתכנן שינוי, משול לתחושת עבדות. לבני ישראל שהיו עבדים במצרים, לא הייתה ברירה... הם חיו תחת כפייה ושלטון של עם זר. לנו יש בחירה!

 

אם אני מנסה לרגע "להלביש" מושגים אלא על תחום ההורות, הורים מתוסכלים וממורמרים חשים תחושת עבדות, חוסר שביעות רצון, לעתים סבל של ממש...  מחכים לסמן v על עוד יום שהסתיים בשלום, מרוטים ומיואשים...  ויש ביכולתם להפוך לבני חורין... ידע הוא כוח, כוח לדעת שיש אפשרויות שונות לפעולה, ידע של הרווחים והמחירים בכל דרך בה בוחרים והיכולת לבחור מתוך מקום מודע ולהוציא דברים אל הפועל.

 

בברכת חג חירות שמח,

החירות לבחור כל יום מחדש...

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now