מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

עושר לא קונה אושר...

 

 

היי,

 

"אני חיה בבית מפואר, יש לנו הכול... לא חסר לנו כלום! אנחנו יכולים להרשות לעצמנו את כל המותרות: נסיעות לחו"ל, מתנות יקרות, חוגים מיוחדים, הפקות של ימי הולדת. יש לנו הכל, אבל אני לא נהנית", אמרה לי בפגישת יעוץ ראשונית.

 

 

"למה את לא נהנית?", שאלתי. " הילדים מנהלים את הבית, מזמינים סרטים בתשלום, מזמינים אוכל קנוי, מחליטים מתי ואת מי הם מזמינים ואני מרגישה שאני עובדת אצלם. הם לא מקשיבים, עושים מה שבא להם, אנחנו לא יכולים לארח ואני מרגישה שפשוט אבדנו שליטה עליהם", הוסיפה בטון מיואש.   

"יש להם הכול", את אומרת. "האם את מרגישה שהם מרוצים ושמחים בחלקם?", שאלתי כאשר בתוך תוכי כבר ידעתי את התשובה...

 

ככל שההתנהלות בבית יותר חומרית (קונים, משיגים בקלות שירותים שעולים כסף) וככל שילדים מקבלים יותר מתנות, כך הם פחות ופחות מעריכים וגם אינם מבינים את ערכו של הכסף, שכן כל דבר מגיע בקלות ואחרי זמן קצר הופך להיות חסר ערך בדרך להשגת היעד הבא...

 

ברגע שילדים עסוקים רק בלקנות ולהשיג לעצמם עוד יעד חומרי ועוד יעד, הם לא נהנים משום דבר, שום דבר לא מספק אותם כי הם עסוקים בעתיד (מה הם רוצים לקנות או להשיג) ולא בהווה. הכול מגיע בקלות ולכן גם נעלם בקלות, אם קיימת התרגשות או ציפייה הן מהר מאד מתפוגגות ואז ילדים נשארים לא מרוצים. תמידית. לא מעריכים. ממורמרים. חושבים שהכול מגיע להם. כאן ועכשיו!!!

 

 

הורים תמיד רוצים שלילדיהם יהיה מה שלהם לא היה, רוצים להעניק ולתת כדי שיהיו מרוצים ושמחים, אבל מתקיים פה פרדוקס.. ככל שנותנים יותר, כך ילדים פחות מרוצים, פחות יודעים להעריך ופחות שמחים בחלקם..

 

"אז מה זה עוזר לי שאני חיה בכלוב מזהב, אם אין לי מילה בבית ואף אחד לא סופר אותי???", סכמה את דבריה.

 

זמן להציב גבולות ולהחזיר את האושר הביתה!!

 

 

בברכת גמר חתימה טובה,

 

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. 

 

Share on Facebook
Please reload