מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

על הדבש ועל העוקץ...

היי,

 

לא מעט הורים שאני פוגשת, נעזרים על בסיס יום יומי או פעם/פעמיים בשבוע באופן קבוע בסבת'וש/ סב'וש/ סבת'וש וסב'וש, שכוונותיהם הן תמיד טובות, אך לפעמים, להורים, זה כלל לא פשוט...

 

לסבא וסבתא ישנה פריווילגיה שאין להורים- פשוט ליהנות מהנכדים, לתת, להעניק מבלי לשאת בתפקיד החינוכי המאתגר... הם את עבודת החינוך שלהם כבר עשו, וכעת נותר להם רק ליהנות ולכייף עם הנכדים:-)

 

כאשר סבא/סבתא/שניהם מתנדבים לעזור, זה כלל לא ברור מאליו...  אין להם שום חובה לעשות זאת. כשהם מציעים מרצונם הטוב, הרי מדובר ב"עסקת חבילה" שלא תמיד קלה להורים, שכן יחד עם העזרה הכלכלית הגדולה שמספקים הסבים ו"ראש שקט" להורים שילדיהם נמצאים בידיים טובות ואוהבות, הורים נאלצים לעתים להתמודד עם התנהלות המנוגדת לערכים שחשוב להם להקנות לילדיהם.

 

פעמים רבות, עקב חילוקי דעות, מתערערים היחסים בין ההורים לסבים, אשר מבחינתם רק רוצים לעזור... שיח פתוח על הדברים, ממקום שמשקף מה חשוב להורים ולא ממקום של בקורת וטענות, לעתים, יכול להועיל, ולעתים לא ישנה דבר...

 

חשוב להבין שמדובר ב"עסקת חבילה", ואני מציעה להורים לבחון יתרונות מול חסרונות... אם יש דברים שניתן לוותר, להתעלם מהם, להבין שזוהי דרכם של הסבים והם בבחינת מחיר שההורים מוכנים לשלם, מה טוב. ואם הדרכים בהן פועלים הסבים מתנגשות באופן בוטה ובלתי נסבל בערכים החשובים להורים, במקום להתעמת שוב ושוב כדאי לוותר על העזרה הזו, ולא לוותר על היחסים.

 

לפעמים התערבות של איש מקצוע ושיחה משותפת הורים-סבים יכולה לייצר גבולות משותפים ודרך התנהלות מוסכמת על כולם.

 

מזמינה אתכם לפנות  אלי בכל התלבטות, אשמח לעזור:-)

 


שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

(משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות). 

 

 

Share on Facebook
Please reload