מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

קווים אדומים, עד כאן!!!

 

היי,

 

כמי שעבדה עם ילדים במשך שנים ארוכות, אם בפנימייה, אם באומנה, אם במועדונית של הרווחה ואם במשרד החינוך, תמיד נחשפתי להשפעותיהם של הורים מהצד של הילדים ופעמים רבות הייתי מלאה בביקורת על התנהלותם של הורים.

 

מאז שעברתי לעבוד עם הורים, נעשיתי הרבה פחות ביקורתית והרבה יותר מבינה את מצוקותיהם, את המקום ממנו הם פועלים. גם היותי אמא בעצמי, וודאי תרם לשינוי הזה.

 

יחד עם זאת, ישנם מקרים ברורים בהם נעשה עוול לילד/ים ואז אני נעמדת על הרגליים האחוריות שלי ואומרת את הדברים באופן שלא משתמע לשתי פנים!!! למה? כי חלק מתפקידי הוא להשמיע את קולם של הילדים, בין אם הם אינם יכולים להביע עדיין את הצורך שלהם ובין אם הם מביעים וקולם לא נשמע או שההורים לא מפרשים נכון את המסר.

 

היום, בגן השעשועים, הייתי עדה להתנהגות הורית שזעזעה אותי!!! כמובן שלא הערתי, כי אין זה מקומי. אם אותה אם הייתה יושבת אצלי לייעוץ או הייתי צופה בהתנהלות בזמן צפייה (וכבר יצא לי לצפות בהתנהלויות שמבחינת הורים היו נורמטיביות ולי לא עברו חלק בגרון...), ברור לי שהייתי מגיבה באופן ברור ונחרץ.

 

האם קראה לילדיה מספר פעמים לסיים לשחק כי היא רצתה ללכת הביתה ואחת הבנות לא הקשיבה, כי כמה כיף לשחק בגן השעשועים... האם התחילה לצרוח עליה ואמרה לה: "אז שתישארי כאן, הלוואי שאיש זר יחטוף אותך ואף אחד לא יעזור לך!!!"  לאחר כמה דקות האם התחילה ללכת עם עוד ילדים סביבה והילדה שהיא צעקה עליה הצטרפה אליהם. האם ראתה אותה, והוסיפה: "לא, אל תבואי איתי, אני לא רוצה אותך. תישארי כאן!"

 

אני כותבת ושוב דפיקות לב מואצות!!! חטיפת ילדים היא הסיוט של כל הורה! מה לא נעשה על מנת לגונן על ילדינו, על הפרחים המקסימים שהבאנו לעולם!!! הקלות שבה נאמרו הדברים, הניסיון "לחנך" באמצעות הפחדה, ההתנהגות הנקמנית של האם, המילים השורטות את הנשמה הרכה של הילדה... בשבילי זה היה נורא!!!

 

התפקיד ההורי טומן בחובו אחריות גדולה, הבנה שהיחסים בינינו לבין הילדים אינם שוויוניים, אין לנו את הלגיטימציה לעשות ברוגז, לנקום, להכאיב בכוונת זדון! מילים מעבירות מסר, פוגעות, שורטות, משאירות צלקות...

 

הורים יקרים, היזהרו במילותיכם והוו דוגמא בהתנהגותכם.

מדובר בתפקיד החשוב ביותר, תפקיד של 24/7.

אין פתק החלפה, אי אפשר להזדכות...

 

אפשר להציב גבולות בדרך מכבדת!!!

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות. 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

This site was designed with the