מלא/י פרטים ואצור עמך קשר:

  הצטרפו אלי בפייסבוק

 כל הזכויות שמורות למיכל קליין נגר

בנייה ועיצוב אתר: אסנת קדמי - Kinspirit Designs

בלוג 

פוסטים אחרונים

September 5, 2018

July 30, 2018

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש תגיות

שחור או לבן...

 

היי,

 

העולם בו אנו חיים הוא מורכב. כהורים לילדים קטנים, אנו רוצים לפשט להם את העולם ויש לנו נטייה לעשות זאת  באמצעות קוטביות: שחור או לבן, גדול או קטן, רע או טוב... ילדים גם כך נולדים עם ראייה קוטבית צרה, וברגע שאנו מחזקים להם את הראייה הקוטבית הזו מתוך רצון לפשט להם את העולם, אנו משאירים אותם בראייה צרה שלא מאפשרת להם לגלות אופטימיות במצב של חוסר הצלחה, מחזקת את השיפוטיות שלהם כלפי עצמם וכלפי האחר, מונעת מהם לגלות הבנה ואמפתיה כלפי עצמם וכלפי הזולת.

 

העולם הוא הרבה יותר מורכב מ"ילד רע" ו"ילד טוב". למשל, הורים שלא אוהבים התנהגות של ילד בגן או בכיתה של הבן/בת  שלהם, מעבירים לו שוב ושוב את המסר כי הם לא רוצים שהוא יתקרב לאותו ילד כי הוא לא השפעה טובה, כי הוא לא יודע להתנהג... הם שיפוטיים כלפיו ומכניסים אותו לקבוצת ה"רעים". ייתכן ואף ייתנו לבנם דוגמאות לילדים ששייכים ל"קבוצת הטובים", איתם כן כדאי להתחבר. ודרך אגב, דווקא במקומות בהם הורים מתעקשים, ילדים דווקא ירצו להתחבר לילד שההורים שלהם לא מרוצים ממנו.

 

כאשר הורים שיפוטיים כלפי הורים אחרים, כלפי אנשים אחרים, כלפי התנהגות של ילד בגינה או בגן או בכיתה, הם מכניסים אותם ל"קבוצת הרעים" וזה מה שילד לומד: להעביר ביקורת, לשפוט, לגלות חוסר סבלנות לאחר.

 

חשוב לשים לב לתגובות שלנו כבני אדם, כהורים המהווים מודל לחיקוי. אם נפעל מתוך מקום אמפאתי, נשים יותר סימני שאלה מסימני קריאה ("נראה שהיה לו יום קשה היום", "אולי היא איחרה כי הבוקר שלה לא התנהל כמתוכנן", "אולי היה לו קשה להתאפק", "נראה שהיה לך בוקר לא פשוט" וכו') ולא נקטלג ונשייך לקבוצות, גם ילדינו ילמדו שהעולם הוא מורכב יותר משחור או לבן, מהפסד או ניצחון, מהצלחה או כישלון וילמדו לגלות אמפתיה לעצמם ולזולת.

 

 

 (-:מזמינה אתכם לפנות אלי בכל התלבטות, אשמח לעזור

 

 

שלכם,

מיכל קליין-נגר- 052-8957315

יועצת משפחתית, מדריכת הורים ומרצה.

(משתייכת לצוות היועצות של מרכז מיכל דליות). 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

This site was designed with the